Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 25. června 2021.

V důsledku epidemické situace se Noc sokoloven v letošním roce bude konat na přilehlém stadionu. Plánujeme sportovní pozdní odpoledne s kulturním vystoupením našeho divadla, opékání špekáčků a pokud to situace dovolí, tak i přespání v sokolovně.

Těšíme se na Vás na adrese Sokolský ostrov 462/1, České Budějovice.

O sokolovně

T. J. Sokol České Budějovice, disponuje třemi sokolovnami. Naší největší chloubou je ta na Sokolském ostrově. Pozemky pro její stavbu se podařilo získat již v roce 1923 a to koupí a směnou pozemků v Háječku na Schnarcherově či Dominikánském ostrově, který byl v létě téhož roku přejmenován na ostrov Sokolský. V létě 1928 byly položeny čtyři základní památné kameny. Sokolovna samotná však byla v důsledku pohnutých historických událostí slavnostně otevřena až v roce 1947, a to umělecko-tělocvičnou akademií. Zajímavosti z historie nejen této pro nás velice důležité stavby sepsala v brožuře vydané ku příležitosti 150. let založení jednoty v roce 2019 vzdělavatelka Milada Pospíšilová.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.