Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 21. září 2018.

O sokolovně

Již v roce 1907 se uvažovalo o stavbě sokolovny, protože jednota se musela neustále stěhovat. Se stavbou bylo započato v roce 1920 a v září 1921 byla sokolovna slavnostně otevřena. Součástí bylo i krásné jeviště s oponou, kterou vymalovali bratři Hercíkové (na oponě byl vymalován zbojník Ondráš a beskydská krajina s ženou kopající brambory). Autorem kulis byl malíř a učitel Leopold Parma. Před rokem 1948 byla sokolovna střediskem kulturního života městečka Frýdlantu n. O. Zde se cvičilo, hrálo ochotnické divadlo (do roku 1966), promítalo se kino (do roku 1955). Pomalu se splácely dluhy, které jednota měla z doby stavby sokolovny. K splácení pomáhala i restaurace, která byla v sokolovně, nebo plakátovací služba. Sokolská restaurace byla zrušena během padesátých let. Na balkoně v sokolovně existovalo také loutkové divadlo.

(Zdroj: Internetové stránky Sokola Frýdlant nad Ostravicí, citováno dne 6. 9. 2018, http://www.sokol-fno.estranky.cz/clanky/sokolovna.html ) 

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.