Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 27. září 2019.

O sokolovně

Tělocvičná jednota Sokol Hluboká nad Vltavou byla založena 3. prosince 1893 a je nejstarší tělovýchovnou složkou na Hluboké. Prvními místnostmi ke cvičení byly sály v hostincích. Pro své členy organizovala cvičení, turistickou a osvětovou činnost. V roce 1894 byl pořízen 1. sokolský prapor.
V roce 1924 byla zahájena výstavba sokolovny, v roce 1926 potom otevřena. Postupně přibývala i další odvětví, česká házená, odbíjená, lehká atletika, plavání, lyžování, košíková, stolní tenis, cyklistika, šerm, tenis. K tradičnímu divadlu přibývá odbor loutkářský a družstvo dorostenek, které zvítězilo v roce 1932 na IX. všesokolském sletě v Praze v šestiboji.

V roce 1941 byla zakázána činnost Sokola. Majetek se podařilo z velké části zachránit, řada členů zemřela v nacistickým koncentračních táborech. Po skončení války se činnost Sokola obnovila. V roce 1948 dochází ke sloučení Sokola, DTJ, KČT a Sk a začíná období socialistické tělovýchovy. 

5. prosince 1993 byla činnost Sokola v Hluboké nad Vltavou obnovena, do r. 1995 probíhá generální oprava sokolovny. Starostou je zvolen br. Pavel Marek.

V letech 1993-95 byla provedena generální oprava celého objektu. V lednu 1997 opět začali v sokolovně cvičit složky žen, mužů, dorostenců a žactva.

V roce 2002 nás bohužel výrazně zasáhly povodně.

 

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.