Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 25. 6. 2021.

Těšit se můžete na bohatý program pro členy i nečleny Sokola ať už v prostorách Sokolovny, kavárny Sokolovna, Diodu, nového Infocentra či v přilehlém parku.

Plnění úkolů, tvorba pyramid, historické okénko (kroniky, materiály na ukázku, články, koláže fotografií), komentované prohlídky Sokolovny včetně představení projektu rekonstrukce budovy         (prostor pro dotazy).

Nocleh v tělocvičně a  čtení na dobrou noc pro nejmenší (číst bude člen Horáckého divadla Jihlava).

V parku spolupráce s Hasičskou vzájemnou pojišťovnou v rámci prevence (ukázky , technika, soutěže...)

Těšíme se na Vás na adrese: Tyršova 1565/12,  Jihlava.

O sokolovně

Počátky jihlavského Sokola spadají do konce 19. století. Po několikaleté snaze zakladatelů byl jihlavský Sokol roku 1892 registrován tehdejšími c. a k. orgány.  Po první světové válce si Sokol Jihlava zřídil své cvičiště v prostorách, kde dnes stojí Horácký zimní stadion. Vlastní cvičení probíhalo v tělocvičně Masarykovy školy. Teprve v polovině třicátých let byl nashromážděn dostatek peněz na stavbu sokolovny podle návrhu předního českého architekta Bohuslava Fukse, která byla otevřena v roce 1935.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.