Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 19. 6. 2020.

Ukázka sportů, prezentace nové posilovny. Šipkovaná – hra pro děti. Přespání a čtení pohádek.

 

O sokolovně

Po ukončení války jsou cvičení obnovena a v roce 1920 získává Sokol Jistebnice díky pozemkové reformě asi hektarový pozemek z půdy místního velkostatku, kde je v roce 1922 vybudováno cvičiště. Od roku 1925 se, po úpravě, na cvičišti začal hrát fotbal. V době 1. republiky je rovněž vybudován kurt u Obecního rybníka a začíná se hrát tenis. V roce 1930 má Sokol Jistebnice 150 dospělých členů, 30 dorostenců a více než 100 dětí. V roce 1932 začíná výstavba sokolovny, která je 9. 7. 1933 slavnostně otevřena. V sokolovně se, kromě cvičení, hraje divadlo a pořádají se kulturně společenské akce. Po čase je sem přesunuto kino do té doby umístěné v sále hostince U Modré hvězdy. V roce 1934 je na budově sokolovny slavnostně odhalena pamětní deska Richardu Laudovi.

V roce 1964 probíhá velká oprava budovy sokolovny, někdy v této době je odstraněno jeviště a podlaha je vyrovnána. Společně s opravou začíná budování nového sportoviště v prostoru za sokolovnou (s výjimkou horní části bývalé uhelné sklady), jehož výstavba probíhá brigádnicky až do začátku 70. let.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.