Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhně 25. 6. 2021

Pokud to situace dovolí, můžete se těšit na bohatý odpolední program, příjemný večer u táboráku a samozřejmě přenocování ve sokolovně.

Představíme nový sokolský prapor,  budou předány ceny loňským vítězům Malé křivoklátské, a po mnoha letech se v naši sokolovně promítne rodinný film v obnoveném kině.

Těšíme se na Vás na adrese: Křivoklát 49.

O sokolovně

V roce 1921 byl zakoupen pozemek od velkostatku, který byl zabrán v rámci pozemkové reformy v roce 1919. Nalézal se na dobrém místě v centru obce, ale byl zpočátku příliš malý, ale postupně se rozrostl do dnešní rozlohy. Základní kámen byl položen dne 19. srpna 1923 bez velkých příprav a humbuku. Stavitelem sokolovny byl br. Maxmilián Šnobl, tehdejší starosta jednoty. Stavělo se podle projektu A. Meidla a V. Šantrůčka z Prahy, projektu, který byl původně určen pro stavbu Sokolského osvětového tělocvičného domu ve Ždánicích na Moravě. Byla vypsána pracovní povinnost 50 hodin pro všechny dospělé členy (muže), a to dvakrát, jednou v roce 1923 a podruhé v následujícím roce (muži a ženy). Sokolovna byla slavnostně otevřena 24. srpna 1924. V předvečer byla tělovýchovná akademie doplněná hudebním programem. V neděli se začalo v 10 hodin průvodem od Sýkorů k Sokolovně. Na sále proběhl koncert Pražského pěveckého sboru Smetana, zatímco venku byla organizována lidová zábava. Večer bylo biografické představení.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.