Praha-Lhotka

Kraj:Hlavní město Praha
Župa:župa Pražská-Scheinerova
Okres:Hlavní město Praha
Web:www.sokol-lhotka.cz

Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 25. června 2021.

Připravujeme pro Vás sportovní soutěže společný táborák a samozřejmě na plnění letošního tématu noci sokoloven – lidské pyramidy.

Těšíme se na Vaši návštěvu na adrese: V zahradní čtvrti 318/11, 142 00 Praha 4 - Lhotka. (Je to sportovní areál naproti přes ulici, budovy Sokola zde nemají popisná čísla) 

O sokolovně

T. J. SOKOL LHOTKA

Naše jednota vznikla už za první republiky a darem od místního statkáře získala velký pozemek pro zřízení sportovního areálu. Leží mezi ulicemi V zahradní čtvrti, Vzdušná, Na příčce a K Novému dvoru a má rozlohu skoro hektar! Naši sokolští předchůdci na pozemku zřídili venkovní sportoviště s běžeckým oválem a travnatým hřištěm, a dokonce tu začali stavět sokolovnu. Ale doba jim nepřála, na přelomu 40. a 50. let minulého století byla stavba zastavena a později dokonce rozebrána; památkou na ni jsou dnes už jen zbytky základů. Přes nepřízeň doby se na pozemku dochovaly alespoň dřevěné stavby, sloužící od padesátých let jako škola a školka, později jako klubovny organizací dětí a mládeže.    

 

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.