Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 19. 6. 2021.

Na programu: pěšky nebo na kole Litovelským Pomoravím s poznáváním okolí, drobné hry a soutěže v areálu sokolovny, výstavka- činnost jednoty, opékání špekáčků a přespání v sokolovně.

Progam bude upřesněn dle epidemiologické situace.

Těšíme se na Vás na adrese: Náklo 90.

O sokolovně

V březnu 1913 byl založen stavební fond na stavbu vlastní tělocvičny. Ve sbírkách do fondu se pokračovalo po I. světové válce v roce 1918, a když jednota získala pozemek "Na Trávníku" na stavbu tělocvičny darem od obce Nákelské, mohla být v roce 1921 tato započata. Celkový rozpočet na stavbu tělocvičny byl 259 000 korun. Členové jednoty do tohoto rozpočtu přispívali ručením bezúročnou půjčkou, peněžitým darem nebo upisováním cihel a samozřejmě velkým množstvím brigádnických hodin. Proto mohla být tělocvična 19. 11. 1922 slavnostně otevřena a slouží členům Sokola dodnes. Drobné úpravy, přístavby byly průběžně prováděny, při plynofikaci obce bylo vybudováno plynové topení, ale nejrozsáhlejší opravy byly zahájeny v roce 2010 a pokračovaly v roce 2011. Sokolovna dostala novou střechu, nové dřevěné obložení sálu sokolovny, nové osvětlení , byly vybroušeny a přelakovány parkety v sále, byly vyměněny dveře a okna. Plány do dalších let jsou nemalé – je zpracován projekt na novou fasádu sokolovny spojené s jejím odizolováním.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.