Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 13. 6. 2020. Účastnivší se mohou těšit na akci "Se sokolem na kole" -  projedeme si Litovelské Pomoraví. Čekají je též hry v areálu sokolovny, opékání špekáčků, promítání pohádky a především spaní v tělocvičně. V případě nepříznivého počasí bude program upraven.

O sokolovně

V březnu 1913 byl založen stavební fond na stavbu vlastní tělocvičny. Ve sbírkách do fondu se pokračovalo po I. světové válce v roce 1918 a když jednota získala pozemek "na Trávníku" na stavbu tělocvičny darem od obce Nákelské, mohla být v roce 1921 tato započata. Celkový rozpočet na stavbu tělocvičny byl 259 000 korun. Členové jednoty do tohoto rozpočtu přispívali ručením bezúročnou půjčkou, peněžitým darem nebo upisováním cihel a samozřejmě velkým množstvím brigádnických hodin. Proto mohla být tělocvična 19.11.1922 slavnostně otevřena. A slouží členům Sokola dodnes. Drobné úpravy, přístavby byly průběžně prováděny, při plynofikaci obce bylo vybudováno plynové topení, ale nejrozsáhlejší opravy byly zahájeny v roce 2010 a pokračovaly v roce 2011. Sokolovna dostala novou střechu, nové dřevěné obložení sálu sokolovny, nové osvětlení , byly vybroušeny a přelakovány parkety v sále, byly vyměněny dveře a okna. Plány do dalších let jsou nemalé – je zpracován projekt na novou fasádu sokolovny spojené s jejím odizolováním.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.