Podrobnější informace:

Noc sokoloven v Tyršově domě proběhne 12. června 2020 od 16:00 do 21:00 hodin.

Již pošesté se široké veřejnosti otevřou brány sídla České obce sokolské – Tyršova domu na pražském Újezdě. Návštěvníci se mohou zúčasnit komentovaných prohlídek, zaplavat si v bazénu zdarma, prohlédnout si výstavu o ženách v Sokole, zasoutěžit si o zajímavé ceny nebo o plavenky, zajít na koncert. Zabaví se i děti, které si mohou zadovádět na trampolínách či vyzkoušet základy populárního parkouru. Odpoledne je pro ně připraveno loutkové divadlo. 

Program:
 

13:00 a 16:00 prohlídky Tyršova domu
Pro zájemce jsou připraveny komentované prohlídky Tyršova domu. Kapacita každé prohlídky je omezena na 20 osob. V případě zájmu doporučujeme konkrétní termín rezervovat. Učinit tak můžete přes formulář na tomto odkazu: https://forms.gle/G5iNviZmrGa5TfQM9 . Rezervaci poté potvrdíme na e-mailovou adresu, kterou uvedete. Pro případné zrušení rezervace využijte tentýž formulář.

Dostupnost jednotlivých časů si můžete zkontrolovat v tabulce.

Sraz před prohlídkou bude u vrátnice č. 1 Tyršova domu (vchod od tramvajové zastávky Hellichova). 

16:00 až 21:00 plavání v bazénu Tyršova domu zdarma
Navštivte v rámci Noci sokoloven nejstarší krytý bazén v Praze. Kapacita bazénu na konkrétní čas je vzhledem ke zpřísněným hygienickým podmínkám omezena na 15 osob. V případě zájmu proto doporučujeme bazén včas rezervovat. Rezervace platí vždy na 1 hodinu. Provést rezervaci můžete prostřednictvím tohoto odkazu: https://forms.gle/Qf7e6FDLrhTcCXrx6. Rezervaci poté potvrdíme na e-mailovou adresu, kterou uvedete. Pro případné zrušení rezervace využijte tentýž formulář. 

Dostupnost jednotlivých časů si můžete zkontrolovat v tabulce

16:00 až 20:00 panelová výstava o ženách v Sokole
Výstava nesoucí název "Od první náčelnice k první starostce" vznikla u příležitosti 150 let ženského cvičení v Sokole (1869–2019). Na deseti panelech je zachycen vývoj ženského tělocviku včetně významných protagonistek, kterými byly například Klemeňa Hanušová či Marie Provazníková.

Výstavu mohou zájemci navštívit ve vstupním prostoru Michnova paláce (vstup z ulice Újezd přes nádvoří se sochou Miroslava Tyrše). Vstupné je zdarma, rezervace není nutná.

17:00 až 18:00 loutkové představení pro děti – "Kocour v botách"
Pohádku o chudém mlynáři Matějovi, který jako dědictví dostane kocoura, díky kterému získá nejen bohatství, ale hlavně lásku a nejlepšího přítele, sehraje Loutkové divadlo Bubeníček
při T. J. Sokol Praha Královské Vinohrady. 

Představení je určeno pro děti od 3 let. Délka představení je 35 minut. Vstup zdarma.

Představení bude odehráno v Tělocvičně T4. Rezervace není nutná. 

17:30 až 19:00 workshopy trampolín a parkouru 
Tradiční součást programu Noci sokoloven v Tyršově domě, oblíbená hlavně u malých návštěvníků. Workshopy budou probíhat ve velké tělocvičně Tyršova domu (Tělocvična T1). Rezervace není nutná.

18:00 koncert Letenského dixielandu
Přijďte si poslechnout tradiční jazz 20. a 30. let minulého století. Bez not, dle zavedených principů kolektivní improvizace.

Koncert se odehraje venku v Atriu Tyršova domu, proto tomu raději přizpůsobte oblečení dle aktuální předpovědí počasí. Rezervace není nutná.

19:30 až 21:00 výstup na střechu Tyršova domu
Velmi populární část programu – společně vystoupáme na střechu Tyršova domu, odkud je krásný výhled na Pražský hrad. Počet míst pro výstup je omezen na 20 osob. Doporučujeme proto rezervaci, kterou provedete pomocí tohoto formuláře: https://forms.gle/jdK5UyVayD2ChhNs5. Poté rezervaci potvrdíme na e-mail, který uvedete. Pro případné zrušení rezervace využijte tentýž formulář. 

Obsazenost zkontrolujte v tabulce

Sraz účastníků je u vrátnice č. 1 Tyršova domu (vchod od zastávky Hellichova).

Vezměte si pohodlnou obuv, případně baterku. Oblečení přizpůsobte počasí. Výstup není vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí. Děkujeme za pochopení.

Dětský koutek, kvíz, fotokoutek, soutěž o plavenky do bazénu
Po celou dobu programu bude v aule Tyršova domu pro malé návštěvníky připraven dětský koutek s omalovánkami, vystřihovánkami, hledáním rozdílů a dalšími věcmi. Starší návštěvníci si mohou vyluštit kvíz o zajímavé ceny, který se vztahuje k počátkům Sokola, nebo soutěžit o plavenky do bazénu Tyršova domu. Ve fotokoutku můžete zapózovat v sokolské čapce nebo v baretu od dámského sokolského kroje. 

Jak se k nám dostanete?

  • tramvajemi č. 12, 15, 20, 22 na zastávku Hellichova
  • vstupů do areálu je víc: můžete jít od zastávky Hellichova přes malou pasáž s výstavou "Svět sletů" a k vrátnici č. 1, z ulice Újezd přes nádvoří se sochou Miroslava Tyrše do Michnova paláce nebo projít postranními dveřmi do Tyršova domu, nebo z Kampy či ulice Všehrdova přes slavnostní nádvoří k vrátnici č. 2
  • po areálu Tyršova domu budou rozmístěny ukazatele a program a budou se tu pohybovat organizátoři v tričku Noci sokoloven – neváhejte se na ně obrátit s dotazy

Hygienická opatření:

  • po celém areálu Tyršova domu jsou rozmístěny stojany s dezinfekcí – prosíme návštěvníky, aby je využívaly
  • prostor dětského koutku bude průběžně dezinfikován, před vstupem prosíme malé i velké návštěvníky, aby si vydezinfikovali ruce
  • v uzavřených prostorách mejte zakrytý nos a ústa

Program Noci sokoloven naleznete také na webových stránkách České obce sokolské v sekci aktualit. 

 

 

 

 

O sokolovně

Palác do dnešní podoby ze starších obytných domů vystavěli Michnové z Vacínova. Poté, co objekt prodali, střídal několik let majitele. Palác koupila ve zdevastovaném stavu v roce 1921 Československá obec sokolská, ta vypsala soutěž na projekt stavby Tyršova domu. Z 23 návrhů první cenu získal architekt František Krásný. Úplně nově se postavila budova tělocvičny, bazénu a hostelu. Severní a východní křídlo paláce se protáhlo, čímž došlo k uzavření severního nádvoří ze všech stran a tělocvična se propojila s Michnovým palácem. Před komplexem vzniklo letní cvičiště. Slavnostní otevření Tyršova domu proběhlo v roce 1925. Na oslavách byl přítomen i prezident T. G. Masaryk. V Tyršově domě dnes sídlí ústředí České obce sokolské, pražské župy a T. J. Sokol Kampa. Probíhají zde sokolská zasedání a setkání, workshopy, cvičitelské kurzy a mimo jiné i nácviky na sletové skladby.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.