Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 25. června 2021.

Těšit se můžete na den otevřených dveří v naší zrekonstruované  sokolovně a prohlídku nových venkovních hřišť. Plánujeme několik prohlídkových okruhů s výkladem o sokolovně a našem areálu jako takovém.

Těšíme se na Vás na adrese: Sokolská 289, Nový Hrádek.

O sokolovně

V roce 1913 byl založen stavební fond, sokolové pořídili bloky po 10 a 2 haléřích, a ty při zájezdech, slavnostech a dalších sokolských akcí prodávali jako cihly na stavbu. Všichni sháněli halíř k halíři.

Po první světové válce se začínají dávat do pohybu snahy o vybudování vlastní sokolovny. Bratři Josef Suchánek a Josef Fiala kupují pozemek, který darují Sokolu. S nezměrným nadšením se dali Sokolové do terénních úprav a budovali vlastní cvičiště. Pozemek byl pak oplocen a bratr Suchánek vlastním nákladem pořídil vstupní bránu. V následujícím roce byly vypracovány plány a v roce 1923 byla zahájena stavba sokolovny. Protože byla hotovost jednoty pouhých 35 000 korun, nebylo jisté podaří-li se stavbu dokončit. Ale nadšení a zápal pro věc opět přivedli mnoho a mnoho ochotných lidí k práci. Přicházejí na pomoc i bratři z okolních jednot – např. ze Sněžného, a tak 3. srpna 1923  slavnostně přesouvají sokolové své sídlo do nové budovy.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.