Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 27. září 2019. 

O sokolovně

V roce 1913 byl založen stavební fond, Sokolové pořídili bloky po 10 a 2 hal. a ty při zájezdech a slavnostech prodávali jako cihly na stavbu. Všichni sháněli halíř k halíři.

Po první světové válce se začínají dávat do pohybu snahy o vybudování vlastní sokolovny. Bratři Josef Suchánek a Josef Fiala kupují pozemek, který darují Sokolu. S nezměrným nadšením se dali Sokolové do terénních úprav a budovali vlastní cvičiště. Pozemek byl pak oplocen a bratr Suchánek vlastním nákladem pořídil vstupní bránu. V následujícím roce byly vypracovány plány a v roce 1923 byla zahájena stavba sokolovny. Protože byla hotovost jednoty pouhých 35 000 korun, nebylo jisté podaří-li se stavbu dokončit. Ale nadšení a zápal pro věc opět přivedli mnoho a mnoho ochotných lidí k práci. Přicházejí na pomoc i bratři z okolních jednot – např. ze Sněžného – a tak 3.srpna 1923 je slavnostně umístěno sídlo Sokola do nové budovy.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.