Plzeň Doubravka

Kraj:Plzeňský
Župa:župa Plzeňská
Okres:Plzeň-město
Web:sokoldoubravka.cz

Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 25. 6. 2021.

Na programu:

  • společný badmintonový  trénink rodičů s dětmi zakončený miniturnajem
  • letní karneval spojený s drobnými soutěžemi a úkoly pro děti i dospělé (ve venkovní části areálu)
  • společné míčové hry pro děti s dospělými na travnaté ploše uvnitř areálu
  • zakončení společným posezením (pokud to počasí umožní tak u ohníčku v relaxační zóně areálu)

Navštivte nás na adrese: Hřbitovní 873/24, Plzeň.

 

 

O sokolovně

Píše se duben 1934. Členská schůze jednoty dala souhlas ke stavbě. 7. května byly zahájeny první práce pro stavbu na letním cvičišti. Stará šatna se změnila na stavební kancelář, kde pak byly konány všechny schůze správního výboru i stavebního odboru.

Plány a rozpočty nepočítaly s vodovodem a ústředním topením. Stavební odbor nabyl přesvědčení, že moderní sokolovna se bez těchto zařízení neobejde a dodatečně je zahrnul do projektu. Konečně bylo prohloubeno schodiště pod jevištěm a jeviště samo zvýšeno. Rovná střecha nad restaurací opatřena zábradlím a vydlážděna, aby se zde v letních měsících dalo poseděti. Odtud pak proraženy dveře do výborovny. Budova v hlavních rysech byla hotova a zdálo se, že hlavní úkol je splněn. Chyba lávky! Největší starosti nastaly se zadáváním prací řemeslných. Co tu bylo úvah, ohledů a propočtů při každé jednotlivé práci. Snahou bylo provádět všechny práce členy Sokola.

Sokolovna byla otevřena v roce 1935 a sokolská činnost se mohla rozvíjet ne v provizorních podmínkách, ale ve vlastním objektu, na který byli pyšní všichni. Vždyť bez nich by nebyl.

 

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.