Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 30. srpna 2019.

Ptogram
17:00 - 20:00  Dětská diskotéka
20:00              Rock párty

O sokolovně

V r. 1913 zakoupil Sokol v Poříčí nad Sázavou pozemek pro stavbu Sokolovny. Cvičilo se zde i dříve, před stavbou Sokolovny cvičení probíhala v místním hostinci. V r. 1905 byl v Poříčí nad Sázavou založen divadelní soubor a téhož roku se také konal první sokolský ples. Bohužel stavbě zamezila první světová válka, proto se začalo stavět až v roce 1932. Základní stavební kámen byl přivezen z lomu ze Žíňan.
Po první světové válce se stále cvičilo v hostinských sálech a prvním náčelníky, kteří absolvovali cvičitelskou školu ČOS, byli František Podroužek a Josef Žáček. V té době se již začal rovněž formovat i ženský odbor, jehož průkopnicí byla Vilma Žáčková - Šachová, která již v roce 1918 začala cvičit s muži. A tak 19.3.1919 došlo na založení ženského odboru a první náčelnicí byla právě Vilma Žáčková - Šachová.
V říjnu roku 1932 byla sokolovna slavnostně otevřena a konalo se první župní cvičení. Sokolovna byla od roku 1932 až do okupace využívána ke cvičení všech odborů a k nácviků na slety. Během druhé světové války byl Sokol rozpuštěn a sokolovna upravena na biograf. Filmy se zde promítaly až do 80. let minulého století.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.