Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 25. 6.  2021.

Čeká vás sportovní odpoledne plné her a aktivit.  Zkusíme i splnit zadání letošní Noci sokoloven, a to – lidské pyramidy.

Těšíme se na Vás na adrese: Podolská 90/5, Praha - Podolí.

O sokolovně

Tělocvičná jednota Sokol Praha - Podolí byla založena v r. 1892 jako součást České obce sokolské (zal. 1862). Již v r. 1901 bylo ustaveno "Družstvo pro postavení sokolovny"  a byl zakoupen pozemek.  28. října 1932 slavnostně položili základní kámen sokolovny. Základní kámen nám byl darován Sokolem Děčín, pochází z rodného domu Miroslava Tyrše a je vsazen do zdi vestibulu v přízemí. Projekt stavby vypracoval architekt Skalický. Slavnostní otevření připadlo také na významný prvorepublikový svátek –  28. říjen 1933. 

Po obsazení Československa německou okupační mocí byla po r. 1939 i podolská sokolovna zabrána pro německou armádu, Sokol na území Čech a Moravy zakázán a mnoho našich bratrů a sester položilo životy za návrat svobody.

V letech 1945 - 1948 se původních 31 zakládajících členů z  r. 1892 rozrostlo na více než 1000 cvičících členů. Sokol se však stal v roce 1948 , zejména po XI. sletu, trnem v oku nové totalitní moci a byl postupně zlikvidován.
Po nedobrovolné "přestávce" , která trvala více než čtyřicet let, jsme Tělocvičnou jednotu Sokol Praha - Podolí obnovili v roce1991

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.