Rekreační středisko

Kraj:Jihomoravský
Župa:župa Dr. Bukovského
Okres:Blansko
Web:www.tyrsovaosada.cz

Podrobnější informace:

Dnešní rekreační areál Kemp Tyršova osada byl založen jako Tyršův tábor pro sokolskou mládež. Leží na slunné stráni rybníka Olšovce. Poskytuje ubytování v dřevěných chatkách a zděné budově.na turistické úrovni. Nabízí také možnost konání firemních akcí, večírků, rautů, svateb, různých srazů a  oslav. Kemp Tyršova osada je otevřen od 1.4. do 31.11.

O sokolovně

Tyršův tábor byl zbudován Sokolskou župou Krále Jiřího pro účely prázdninového pobytu sokolské mládeže i dospělých. V době před 2. světovou válkou sestával ze čtyř dřevěných chat, ústřední chaty, dřevěné kuchyně, kryté jídelny a stanů. Po válce přešel majetek pod sjednocenou tělovýchovu ČSTV. V areálu byly dostavěny další chaty, sociální zařízení se sprchami, hospodářská budova s kuchyní, jídelnou a vinárnou a montovaný dům jako byt správce. Po znovuobnovení Sokola byl areál v roce 1991 převeden do majetku Sokola Jedovnice.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.