Satalice

Kraj:Hlavní město Praha
Župa:župa Jana Podlipného
Okres:Hlavní město Praha
Web:www.sokol-satalice.cz

Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 28. září 2019. 

Program

od 18 h Zábavná sportovní stanoviště pro velké i malé

            Měření zdatnosti

            Opékání buřtů

20 hod Formace živého obrazu

20:30 – 22 hod Volejbal, stolní tenis či jiné sporty dle zájmu

Po celou dobu Jak šel čas s naší Sokolovnou

Výstava k 10 letům Běhu Satalickou oborou

O sokolovně

Tělovýchovná jednota Sokol byla v Satalicích založena v roce 1907. Přesto, že obec byla tehdy poměrně malá, měla několik nadšenců, kteří se nebáli velkých úkolů a rizika. Sešli se k první důvěrné poradě 1. dubna 1907 v hostinci U Cermanů (dnešní hostinec U Ulrichů v ulici K Radonicům). K dalším dvěma poradám byli pozváni zástupci Župy Barákovy a po všech formálních přípravách byl na ustavující schůzi 21.7.1907 zvolen první výbor jednoty. Dvanáct zakládajících členů složilo příspěvek po 25 zlatých. Prvním starostou byl R. Čepek a prvním náčelníkem Antonín Reitmayer.

Jednota měla přibližně 50 členů ze Satalic, Kbel, Vinoře a Radonic. V roce 1908 se konalo první veřejné cvičení v restauraci U nádraží. Za další dva roky měla jednota první okrskové cvičení na posečeném poli u satalického háje, při silnici do Radonic. Při této slavnosti věnovaly satalické ženy jednotě prapor.

Po skončení první světové války vystavěl hostinský Cerman u svého hostince sál, který propůjčil jednotě ke cvičení. Tato sokolovna sloužila řadu let nejen ke cvičení, ale i k promítání filmů, konaly se zde různé kulturní akce, divadelní představení a dosud jsou zde pořádány plesy. Teprve v srpnu 1949 se stala Tělovýchovná jednota Sokol vlastníkem sokolovny.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.