Podrobnější informace:

Noc sokoloven proběhne 28. září 2019 od 18:00 hodin.

Program 

prohlídka sokolovny
prezentace fotek z Gymnaestrády v Dornbirnu
focení živých obrazů
sportovní hry pro děti
přespání v sokolovně 

O sokolovně

Sokol Židlochovice začal svoji činnost v listopadu roku 1896. Organizačně byl Sokol začleněn do Moravsko-slezské obce sokolské, župy Rostislavovy. Vznik Sokola v Židlochovicích byl ovlivněn působením brněnských TJ, jejichž členové organizovali výlety do okolních měst a vesnic, při kterých prováděli propagační ukázky o činnosti a cílech Sokola.

Vše, co se dělo při založení Sokola se odehrálo u českého vlastence Dr. Jana Čermáka. Prvním starostou Sokola v Židlochovicích byl zvolen Dr. Felix Rudiš, pracovník právního oddělení Dr. Čermáka. Po založení Sokola byly vypracována stanovy TJ, dle kterých byla řízena veškerá činnost v Sokole.

Hlavní cíle Sokola byly hlavně tělovýchovné, kulturní a společenské. V počátcích se členové Sokola soustředili na pořádání seznamovacích akcí či tanečních vystoupení, při kterých byl předně zdůrazňován a vysvětlován význam a cíl Sokola. Byly pořádány rovněž pěší výlety do okolí Židlochovic. Vše se zpočátku dělalo po vzoru brněnských jednot.

V roce 1946 začala výstavba nové sokolovny, která slouží svým účelům dodnes.
 

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.