Bývalá sokolovna Dubí u Teplic

Typ stavby: Sokolovny
Kraj:Ústecký
Župa:župa Krušnohorská-Kukaňova
Okres:Teplice
Stav objektu:existuje
Vložil:PavelMichalec

Popis objektu

V roce 1928 objednal Dělnický tělocvičný spolek v Dubí (Allgemeinen Arbeiter – Turnverrein in Eichwald) výstavbu Lidového domu v dnešní ulici U Hřiště. Lidový dům (Volkshaus) byl již tehdy pojat jako multikulturní centrum se sálem (tělocvičnou) a jevištěm, šatnami, hostinskými pokoji, kuchyní, občerstvením s pivnicí, záchody a venkovním sportovištěm. První úvahy o stavbě tělocvičny v tomto místě byly však již v roce 1923. Dne 16. prosince 1929 byla vydána stavební koncese pro Všeobecnou dělnickou tělovýchovnou jednotu pro Dubí a okolí.

Po druhé světové válce zde krátce působil Sokol a poté TJ Baník Dubí-Cínovec, který v roce 1954 podal žádost o stavební povolení na rozšíření venkovního hřiště o běžeckou dráhu s tím, že se ani ve městě Dubí, ani ve městě Teplice a dokonce ani v celém okrese Teplice žádná regulérní běžecká dráha nenachází. Rozšíření hřiště bylo naplánováno na roky 1954 až 1956.

V roce 1968 byla budoba opatřena břízolitovou omítkou, v tomto stavu se zachovala prakticky dodnes.

Vedení obce rozhodlo o demolici objektu restaurace Sokolovna, namísto něj by zde měl vzniknout nový park s dětským hřištěm. Náklady na rekonstrukci objektu by přesahovaly částku 30 milionů korun, což bylo vyhodnoceno jako nerentabilní.

Zdroj informací, literatura

https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/v-dubi-by-mely-vzniknout-dva-nove-parky-a-detske-hriste-20171203.html

http://www.mesto-dubi.cz/file/662.pdf

https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/z-hospody-udelaji-skolku-deti-je-hodne-20160423.html

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.