Plzeň – Štruncovy sady

Typ stavby: Sokolský uličník
Kraj:Plzeňský
Župa:župa Plzeňská
Okres:Plzeň-město
Stav objektu:v provozu
Vložil:Vzdělavatelé ČOS

Popis objektu

Štruncovy sady jsou pojmenovány po náčelníku Plzeňské župy br. Emilu Štruncovi. Narodil se v roce 1887 v Mirošově a zemřel v koncentračním táboře 29. ledna 1942 v Osvětimi. V únoru 1919, kdy se ustanovil IV. pluk stráže svobody, který hlídal pořádek v nově vzniklém Československu, stal se br. Štrunc jeho velitelem. Napsal několik cvičitelských příruček.

Sady se nachází při severovýchodním okraji historické části města Plzně. Tvoří je trojúhelník mezi Tyršovou ulicí a řekami Mží a Radbuzou, jejichž soutokem tu vzniká řeka Berounka. Jde o místo hojně vyhledávané především sportovními fanoušky, neboť se zde nachází stadion fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň. Revitalizace prostoru po roce 2011 přinesla především rozšíření promenád, vybudování nových přístupů k vodě a doplnění aktivit okolo stezek pro pěší a cyklotras. Nachází se tu lezecká stěna, skatepark a lávka pro pěší, která ústí do areálu Plzeňského Prazdroje.

Zdroj informací, literatura

https://www.visitplzen.eu/lokalita/struncovy-sady/

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.