Sokolovna Albrechtičky

Typ stavby: Sokolovny
Kraj:Moravskoslezský
Župa:župa Moravskoslezská
Okres:Nový Jičín
Stav objektu:existuje
Datace:1933–1935
Vložil:PavelMichalec

Popis objektu

V roce 1911 byla založena jednota Sokol.

Osvobození obce předcházela průzkumná činnost ruského letectva. Mezi Albrechtičkami a Mošnovem se rozkládalo polní vojenské letiště. S blížící se frontou se stupňoval počet přeletů a na vesnici začaly dopadat letecké zápalné a tříštivé pumy. Těžká bomba dopadla mezi sokolovnou a domem č. p. 100. Zasaženou sokolovnu se podařilo zachránit před požárem.

Již od počátku slouží sokolovna také ke kulturním a společenským akcím. V 90. letech došlo k velké přestavbě.

V sedmdesátých letech byla zhotovena na sále nová podlaha z parket, provedena oprava střechy, celková výměna elektroinstalace v celé sokolovně. V roce 1985 byla provedena instalace ústředního topení v sokolovně a obložení stěn sálu dřevem. V letech 1989–1993 byla realizována rozsáhlá přístavba sokolovny se sklepem, s bytem domovníka, klubovnou, sociálním zařízením a prostorem pro restauraci. V roce 2006 bylo v celé budově instalováno plynové vytápění a v roce 2008 provedena výměna všech oken za plastová a to za přispění obce Albrechtičky. Prostory sokolovny byly rovněž upraveny tak, aby se na sále mohla hrát odbíjená, florbal a sálová kopaná – okna byla opatřena sítěmi, bylo nalajnováno hřiště pro odbíjenou, instalovány stojany pro síť na odbíjenou a demontovatelné mantinely pro florbal a sálovou kopanou. Všechny tyto úpravy přispěly k tomu, že sokolovna je nyní celoročně využívána místními i sportovci z okolních obcí a plně tak slouží k účelům, pro které byla postavena. K občerstvení je možno využít pohostinství Sport.

Zdroj informací, literatura

mapy.cz

 

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.