Bývalá sokolovna Zubří

Typ stavby: Sokolovny
Kraj:Zlínský
Župa:župa Valašská-Františka Palackého
Okres:Vsetín
Stav objektu:existuje
Datace:1926
Vložil:PavelMichalec

Popis objektu

Budova byla postavena v roce 1926 z vlastních zdrojů občanů. V roce 2009 prošla celkovou rekonstrukcí. V sokolovně je velký sál s horolezeckou stěnou, malý sál, zrcadlový sál s funkční zónou a TRX konstrukcí a klubovna, které jsou využívány nejen pro sportovní účely, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.

Mezi nejčastější uživatele sokolovny patří Tělocvičná jednota a základní škola. Součástí užívaných hodin školy jsou i sportovní hry mladých házenkářů a moderních gymnastek. Dále sokolovnu ve velké míře využívají členové SPV (Sport pro všechny) pod vedením předsedkyně Mgr. Jany Mikulenkové. Sport pro všechny má kvalifikované cvičitelky, které nabízejí zájemcům širokou škálu sportovních aktivit. U sokolovny jsou dva antukové kurty. O jejich provoz a údržbu se starají pracovníci MěÚ Zubří ve spolupráci s tenisovým oddílem TJ Gumárny Zubří. K dalším uživatelům patří šachisté, kteří využívají ke své činnosti klubovnu, hráči stolního tenisu či lyžaři, kteří se mimo jiné starají i o provoz na lezecké stěně. Mimo tyto pravidelné uživatele jsou prostory sokolovny využívány taky tenisty, badmintonisty, fotbalisty či k cvičeni Iaidó.

Zdroj informací, literatura

http://sport.mesto-zubri.cz/sokolovna/informace-p3

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.