Chata Požár

Typ stavby: Sokolské chaty, boudy
Kraj:Zlínský
Župa:župa Valašská-Františka Palackého
Okres:Vsetín
Stav objektu:existuje
Datace:1940
Vložil:Vzdělavatelé ČOS

Popis objektu

Chata Požár se nachází v Bílých Karpatech 792 metrů nad mořem pod vrcholem Požár v krásné krajině Valašska. K chatě vedou dvě turistické cesty a spravuje ji T. J. Sokol Valašské Klobouky.  

Chata byla postavena roku 1940 německými vojsky jako celnice. Tomuto účelu sloužila ještě rok po válce. V roce 1946 ji na popud br. Vojáčka koupila sokolská jednota Valašské Klobouky jako své letní tábořiště a turistický oddíl. Br. Vojáček byl významný a zanícený propagátor turistiky v regionu. Roku 1950 byla chata znárodněna a dána do užívání turistickému oddílu Spartaku.

Až v roce 1990 byla opět navrácena Sokolu. Na počest br. Vojáčka pořádají sokolové od roku 1992 Pochod osvobození – memoriál br. Vojáčka, který se chodí vždy první květnovou sobotu. Start je u místní sokolovny a cíl na chatě na Požáru. Pochod je určen všem milovníkům turistiky a pobytu v přírodě.

Zdroj informací, literatura

Text převzat z:
https://www.geocaching.com/geocache/GC52HAA_chata-pozar-sokol-val-klobouky-006?guid=43438218-9453-4a81-aef6-822ba06c8e2a

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

    Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.